Bitlerden Kurtulmanın Yolu

Bitlerden Kurtulmanın Yolu

Genelde herkesin merak ettiği bir konu olan Bit nasıl yok edilir, Bit nasıl oluşur, Bit ilacı, Bit tedavisi, Bit nedir, Bitlenme belirtileri, Bit için kesin çözüm, Bitlenme nedenleri gibi soruların yanıtını sizler için aradık. İşte merak edilenler.

Bit Nedir, Bitlenme Belirtileri Nelerdir?

Saçların üzerinde beyazımtırak gri renkte tanecikler görülür. Bunlar, baş bitinin yumurtalarıdır. Bulaşıcıdır. Tıp dilinde; ”Pediküloz”  denir. Hemen tedbir almak gerekir. Aşağıdaki reçeteler uygulanır:

Bit nasıl oluşur, Bitlenme nedenleri

Bu konu aslında 3 şık altında incelenebilecek bir konudur. Şöyle açıklarsak;

  1. Baş biti
  2. Vücut biti
  3. Kasık biti

Baş Biti

Genelde bakım yapmayan insanlardan sizlere bulaşabilir. Yakın temas sonucu bulaşan bitler genelde okulda okuyan, kalabalık ortamlarda çocuklar aracılığıyla geçmektedir. Bu gibi durumlarda saçları taramak yada fırçalamak iyi değildir çünkü fırçalama esnasında bitin size bulaşma olasılığı çok yüksektir. Yapanız gereken çocuklarınızın ve sizin altta vereceğimiz malzemeleri başkasından alıp kullanmamanız aksi taktirde bu malzemelerden size bitlerin bulaşması çok kolay olabilir.

  • Şapka ve eşarp
  • Fırçalar ve taraklar
  • Saç aksesuarları
  • Kulaklıklar
  • Yastıklar
  • Döşemecilik
  • Havlu

Baş Biti Resmi

Vücut Biti

Kişisel eşyalar yoluyla (giysi, şapka, tarak vs. gibi) bulaştığı görülen vücut bitleri canınızı sıkabilir. Bu tür bitlerden korunma yolu vücut temizliğine dikkat etmek ve başkasının eşyalarını kullanmamaktır.

Vücut Biti Resmi

Kasık Biti

Bu tür bitler genelde cinsel ilişki yoluyla bulaşan bitlerdir. Oldukça bulaşıcı olup cinsel ilişkiye girilen kişilerin vücut temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca bu tür bitlere sahip olan kişilerin havlu, külot gibi şahsi eşyalarını kullanmamakta fayda vardır.

Kasık Biti Resmi

Bit ilacı, Bit tedavisi

Reçete:1-Malzeme: Bitotu.

Uygulanışı: Başa, bitotu serpilir. Ancak, bu uygulama yapılırken başta yara bere olmaması gerekir. Ayrıca, bitotu zehirli olduğundan çok dikkat etmek gerekir.

Reçete:2– Malzeme: Sarımsak.

Uygulanışı: 1 baş sarımsak, soyulup, havanda ezilir. Saçlara sürülür. 2 saat sonra yıkanır.

Reçete:3– Malzeme: Lethane losyonu.

Uygulanışı: Başa, lethane losyonu sürülür. 10 gün bekletildikten sonra yıkanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?